KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8726008
nr 872 6008
Evert Lundquist
(1904-1994), Sverige
Etsning, Evert Lundquist (1904-1994), 1/ 20, Figurer under solen, signerad, motivet: 24, 5 x 16
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 27 januari 2014
kl 20:44:15
1.600 kr
1.800 kr
- Klassiska
27 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Evert Lundquist
Läs mer om Evert Lundquist